Радник Трампа звинуватив Росію в крадіжці американських технологій


Під час розробок власної гіперзвукової зброї Росія активно застосовує, зокрема, і вкрадені у США технології.

Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон в інтерв’ю «Голосу Америки», коментуючи вибух ракети «Буревісник» на російському військовому полігоні під Архангельськом, передає Укрінформ.

«Росія витрачає досить коштів на оборону, аби модернізувати ядерний арсенал та розробляти нові засоби доставки, ракети планують із гіперзвуковим блоком, гіперзвукові крилаті ракети... і при цьому застосовуються технології, більшість з яких вкрадені у США», – підкреслив Болтон.

За його словами, росіяни спробували освоїти вкрадені технології, але «щось пішло не так».

8 серпня міністерство оборони РФ заявило про загибель двох і поранення шести осіб у результаті вибуху на ракетному полігоні Біломорської військово-морської бази поблизу села Ньонокса в Архангельській області. Відомство зазначило, що НП сталася під час випробувань рідинної реактивної рухової установки.

10 серпня держкорпорація Росатом заявила про загибель п’ятьох своїх співробітників і поранення ще трьох у результаті вибуху на військовому полігоні в Архангельській області. При цьому в компанії заявили, що аварія сталася «в період робіт, пов’язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинній руховій установці».

За інформацією ЗМІ, це перше офіційне підтвердження, що вибух стався на об’єкті, який міг бути джерелом радіації. Адже згадане у пресрелізі Росатому ізотопне джерело живлення – це генератор, який виробляє електрику з тепла, одержуваного при розпаді радіоактивного палива. На відміну від атомного реактора, в ізотопних джерелах не відбувається ланцюгової реакції – паливо розпадається природним чином.

Після вибуху район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

Пресслужба адміністрації міста Сєвєродвінська повідомляла про короткочасне підвищення радіаційного фону до двох мікрозівертів на годину при максимально допустимих 0,6 мікрозіверта.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/policy/radnyk-trampa-zvynuvatyv-rosiiu-v-kradizhtsi-amerykanskykh-tekhnolohiy-/” Об этом сообщает media-objektiv.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя